Faqja Kryesore
Rreth nesh
Aktivitete
Prokurime
Info & Lajme
Publikime
Rreth Shqipërisë
Kontakt
Info & Lajme
Faqja Kryesore > Info & Lajme > Njoftime për shtyp

Njoftime për shtyp

Tiranë, më 10 Prill 2015
Njoftim pėr kryerje punimesh nė segmentin rrugor "Rrethrrotullimi i Doganės - Mbikalimi i Kasharit" .... (lexo)
Tiranë, më 28 Tetor 2014
Zhvillimi i turizmit mes sfidave dhe mundėsive,
Intervistė e Drejtorit Ekzekutiv tė Fondit Shqiptar tė Zhvillimit, Benet Beci, pėr Agjencinė Telegrafike Shqiptare .... (lexo)
Tiranë, më 24 Tetor 2014
Fondi Shqiptar i Zhvillimit ka filluar kėto ditė punimet pėr zbatimin e Projektit “Rehabilitimi i Segmentit Rrethrrotullimi i Doganės – Mbikalimi i Kasharit.” .... (lexo)
Tiranë, më 25 Korrik 2014
Ditėn e premte, datė 25 Korrik 2014, ora 14:00, u mbajt mbledhja e Kėshillit Drejtues tė Fondit Shqiptar tė Zhvillimit, nėn drejtimin e Z.Niko Peleshi, Zėvendėskryetar i Kėshillit tė Ministrave, nė cilėsinė e Kryetarit tė kėtij Kėshilli. Mbledhja kishte nė rend tė ditės miratimin e raportit tė aktivitetit tė FSHZH-sė pėr 6-mujorin e parė tė vitit 2014 si dhe buxhetit tė rishikuar pėr vitin 2014 .... (lexo)
Lezhë, Kallmet, 19.11.2010
Me rastin e pėrfundimit tė punimeve tė segmentit rrugor Lezhė-Kallmet-Nėnshat-Vau i Dejės, Komuna Kallmet, ditėn e premte datė 19 Nėntor, 2010, nga ora 10.30 – 12.00, organizoi nė qendrėn e Komunės aktivitetin : “PROGRAMI I RRUGĖVE DYTĖSORE DHE LOKALE NĖ SHĖRBIM TĖ BANORĖVE TĖ KALLMETIT”. Ky aktivitet ėshtė pjesė e aktiviteteve qė kryhen nė kuadėr tė grantit nga Banka pėr Zhvillim e Kėshillit tė Europės (CEB) nėpėrmjet Norway Trust Account. Ky grant akordohet pėr asistencėn teknike pėr monitorim-vlerėsimin dhe vizibilitetin e Programit “Rrugėt Dytėsore e Lokale” .... (lexo)
Shkodër, Gurë i Zi, më 1.06.2010
Qendra Komunitare Gurë i Zi, ditën e martë datë 1 Qershor, 2010, nga ora 11.00 -  12.45, organizoi në ambjentet e saj festimin e Ditës së Fëmijve. Ky aktivitet është pjesë e aktiviteteve që kryhen në kuadër të grantit nga Banka për Zhvillim e Këshillit të Europës (CEB) nëpërmjet Norway Trust Account. Ky grant akordohet për asistencën teknike për monitorimin e Programit “Rrugët Dytësore e Lokale”. Pjesëmarrës në këtë aktivitet ishin autoritete të Qarkut Shkodër, përfaqësues të Drejtorisë Arsimore të rrethit, nxënës dhe mësues të shkollave 9-vjeçare dhe të mesme të Komunës Gurë i Zi, banorë të fshatrave përreth, si dhe përfaqësues nga Fondi Shqiptar i Zhvillimit, që ka mundësuar ngritjen e kësaj qendre.... (lexo)
Bulgarec, Korçë më 31.05.2010
Qendra Komunitare Bulgarec, ditën e hënë datë 31 Maj 2010, nga ora 11.00 - 12.30, organizoi në ambjentet e saj aktivitetin me temë "Të drejtat e fëmijve. Mësojini ato. Kërkojini ato. Mbrojini ato". Pjesëmarrës në këtë aktivitet ishin autoritete të Qarkut Korçë, përfaqësues të Drejtorisë Arsimore të rrethit, nxënës dhe mësues të shkollave 9-vjeçare të Komunës Bulgarec, banorë të fshatrave përreth, përfaqësues të Procredit Bank, si dhe përfaqësues nga Fondi Shqiptar i Zhvillimit, që ka mundësuar ngritjen e kësaj qendre..... (lexo)
Lezhë, Shënkoll më 27.05.2010
Qendra Komunitare Shënkoll, ditën e enjte datë 27 Maj 2010, nga ora 10.00 - 12.30, organizoi në ambjentet e saj festimin e Ditës Kulturore. Ky aktivitet është pjesë e aktiviteteve që kryhen në kuadër të grantit nga Banka për Zhvillim e Këshillit të Europës (CEB) nëpërmjet Norway Trust Account. Ky grant akordohet për asistencën teknike për monitorimin e Programit “Rrugët Dytësore e Lokale”. Pjesëmarrës në këtë aktivitet ishin Prefekti i Qarkut Lezhë Z.Pal Dajçi, përfaqësues të Drejtorisë Arsimore të rrethit, nxënës dhe mësues të shkollave 9-vjeçare të Komunës Shënkoll, banorë të fshatrave përreth, si dhe përfaqësues nga Fondi Shqiptar i Zhvillimit, që ka mundësuar ngritjen e kësaj qendre.... (lexo)
Fier, Topojë më 21.05.2010
Qendra Komunitare Seman, ditën e premte datë 21 Maj 2010, nga ora 10.00 - 12.30, organizoi në ambjentet e saj festimin e Ditës Kulturore. Pjesëmarrës në këtë aktivitet ishin Kryetari i Qarkut Fier Z. Luan Muaj, përfaqësues të Drejtorisë Arsimore të rrethit, nxënës dhe mësues të shkollave 9-vjeçare të Komunës Topojë, banorë të fshatrave përreth, si dhe përfaqësues nga Fondi Shqiptar i Zhvillimit, që ka mundësuar ngritjen e kësaj qendre.... (lexo)
Tiranë, më 03 Shkurt 2010
BERZH (Banka Europiane për Rindërtim e Zhvillim) do të financoje 50 milionë Euro për Programin: Rrugët Dytësore e Lokale... (lexo)
Tiranë, 25 Shkurt 2010
Këshilli i Ministrave miraton në parim marrëveshjen e huasë ndërmjet Republikës së Shqipërisë dhe Bankës Europiane për Rindertim dhe Zhvillim (EBRD) për financimin e Projektit te Rrugëve Dytësore dhe Lokale. ...(lexo)
Tiranë, më 15 Janar 2010
Sot u organizua mbledhja e Këshillit Drejtues të Fondit Shqiptar të Zhvillimit. Në qendër të kësaj mbledhje ishte miratimi i buxhetit vjetor për investimet që do të realizohen nga Fondi Shqiptar i Zhvillimit për vitin 2010. Buxheti i aprovuar këtë vit është në masën 3,929 milionë lekë. ... (lexo)