Faqja Kryesore
Rreth nesh
Aktivitete
Prokurime
Info & Lajme
Publikime
Rreth Shqipërisë
Kontakt
Prokurime

 

HUA NGA IBRD: NR. 8656- ALB

Titulli i Kontratės: Blerje 2 (dy) Kamione Mbeturinash pėr Stacionin e Transferimit tė Mbeturinave nė Himarė

Referencė: AL-ADF-15581-GO-RFB

Datė: 28 Dhjetor 2017


1.   Qeveria e Shqiperise ka marrė nje financim nga Banka Botėrore kundrejt kostos sė Projektit “Integrimi Urban dhe Zhvillimi i Turizmit”, dhe ka pėr qėllim tė pėrdor pjesė tė kėtij financimi per kontratėn “Blerje 2 (dy) Kamione Mbeturinash pėr Stacionin e Transferimit tė Mbeturinave nė Himarė”.


2.   Fondi Shqiptar i fton tani ofertues tė kualifikuar pėr te paraqitur ofertat e tyre per prokurimin e “Blerje e 2 (dy) Kamione Mbeturinash pėr Stacionin e Transferimit tė Mbeturinave nė Himarė”.


3.   Tenderi do tė zhvillohet ne baze te nje dokumentacioni te harmonizuar ndermjet dokumentacionit per prokurimin e tenderit te hapur sipas Agjensise se Prokurimit Publik dhe standarteve te Bankes Boterore, duke u realizuar sipas procedurave te percaktuara ne udhezuesit e Bankės Botėrore per : “Prokurimi i Mallrave, Punėt dhe Shėrbimet Jo-Konsultuese nėn Huatė IBRD dhe Kreditė IDA &Grantet nga Huamarrėsit e Bankės Botėror”. Ju lutemi referojuni paragrafeve 1.6 dhe 1.7 pėr politikat e Bankės Botėrore pėr konfliktin e interesit.


4.   Ofertuesit/ kompanite e interesuar mund tė marrin informacion me tė detajuar nga Fondi Shqiptar i Zhvillimit (FSHZH) dhe tė kontrollojnė dokumentat e tenderimit gjatė orareve zyrtare nga 08:00 deri 16:30, nė adresėn e dhėnė mė poshtė:

Emri                              Fondi Shqiptar i Zhvillimit (FSHZH)
Adresa                          Rruga: ”Sami Frashėri”, Nr. 10, Tiranė
Tel                                +355 4 2235 597/8
Fax                               +355 4 2234 885
E-mail                           eqirjaqi@albaniandf.org
Adresa e Internetit:      http://www.albaniandf.org


5.   Njė set i plotė i dokumentave tė tenderimit nė shqip mund tė blihet nga ofertuesit e pėrshtatshėm tė interesuar sipas paraqitjes tė njė aplikimi tė shkruar nė adresėn e mėposhtme dhe sipas pagesės tė njė takse tė pakthyeshme prej 25,000 ALL . Mėnyra e pagesės do tė jetė me transferte bankare ne favor te:

Emri i llogarise: Fondi Shqiptar i Zhvillimit
Emri i Bankes: Union Bank
Emertimi i llogarise: “Llogari Projekti ADF”
Numri i klientit: 285464
IBAN CODE: AL80 2141 1106 0111 2854 6403 0117


6.   Ofertat duhet tė dėrgohen nė adresėn e mėposhtme nė ose para 31.01.2018, Ora: 10:00. Ofertat elektronike nuk do tė lejohen. Ofertat e vonuara do tė refuzohen. Ofertat do tė hapen publikisht nė prezencė tė pėrfaqėsuesve tė caktuar tė ofertuesve dhe kujtdo qė zgjedh tė marre pjesė nė adresėn e mėposhtme nė 31.01.2018, Ora: 10:00.


7.   Tė gjitha ofertat duhet tė shoqėrohen nga njė sigurim oferte me vlere 1,070,000 Lekė (Njė million e shtatėdhjetė mijė).

  

8.   Adresa(at) e referuar mė sipėr ėshtė:

Emri                              Fondi Shqiptar i Zhvillimit (FSHZH)
Adresa                          Rruga: ”Sami Frashėri”, Nr. 10, Tiranė
Tel                                +355 4 2235 597/8
Fax                               +355 4 2234 885
E-mail                           eqirjaqi@albaniandf.org
Adresa e Internetit:      http://www.albaniandf.org

Shkarko: