Faqja Kryesore
Rreth nesh
Aktivitete
Prokurime
Info & Lajme
Publikime
Rreth Shqipërise
Kontakt
Prokurime
Faqja Kryesore > Prokurime > Shërbime Konsulence

NJOFTIM PER VEND TE LIRE PUNE


Fondi Shqiptar i Zhvillimit (FSHZH) ėshtė njė agjenci publike e cila ka pėr mision nxitjen zhvillimit ekonomik dhe social tė qėndrueshėm, tė balancuar dhe koheziv nė nivel rajonal dhe lokal.


FSHZH ėshtė krijuar nė fillim tė vitit 1993, mbi bazėn e njė marrėveshjeje midis Qeverisė Shqiptare dhe Bankės Botėrore.


Fondi Shqiptar i Zhvillimit ėshtė duke inicuar fazėn pėrgatitore pėr disa projekte tė reja financuar nga donatorė tė ndryshėm dhe Qeveria Shqiptare nė funksion tė zhvillimit vendor e rajonal, pėrmirėsimin e infrastrukturės urbane, etj.


Pozicioni: Specialist/e i/e Marrėdhėnieve me publikun

Kompania: Fondi Shqiptar i Zhvillimit

Vendndodhja: Tirane


Pėrmbledhja e Pozicionit:


Specialisti/e i/e marrėdhėnieve me publikun planifikon dhe koordinon aktivitete te ndryshme mbi informimin e publikut pėr FSHZH-ne dhe aktivitetet e saj, ndihmon ne formulimin e politikave te FSHZH-se ne lidhje me imazhin dhe komunikimin publik, grumbullon dhe harton publikime dhe materiale publicitare.


Detyra dhe Pėrgjegjėsi:


• Ndėrton dhe zbaton programe informimi te projektuara pėr te njohur masmedian me objektivat dhe qėllimet e organizatės.
• Mban kontakte me gazetat, programet informative, stacionet radio-televizive, dhe media te tjera pėr shpėrndarjen e materialeve informative.
• Harton draftet e fjalimeve pėr propagandim publik te punonjėsve te FSHZH-se
• Pėrgatit dhe boton publikime periodike te organizatės pėr publikun e brendshėm ose te jashtėm, pėrfshirė dhe faqen e internetit, si edhe merr masa pėr shpėrndarjen e tyre.
• Pėrgatit raporte dhe projekte te veēanta te tilla si raporti vjetor i institucionit, shfaqje publike, seminare, konferenca, ekspozime, si dhe bėn pune kėrkimore dhe grumbullon te dhėnat e duhura pėr kėtė qellim.
• Vendos dhe mban marrėdhėnie bashkėpunuese me pėrfaqėsues te komuniteteve, pėrfituesve, dhe grupeve te tjera te interesit.
• Organizon trajnime pėr stafin me synim rritjen e eficenses se komunikimit me publikun apo brenda pėrbrenda institucionit.
• Kryen sipas kėrkesės detyra te tjera qe lidhen me detyrėn.


Njohuritė dhe aftėsitė e kėrkuara

• Njohuri te plota me principet e gazetarisė dhe teknikat e informimit te publikut nėpėrmjet mediave te ndryshme
• Njohuri te plota pėr metodat e planifikimit, hartimit, dhe editimit te publikimeve
• Njohje te konsiderueshme te principeve dhe metodave te planifikimit te njė programi te informimit publik te njė institucioni
• Aftėsi pėr te shkruar sipas rregullave drejtshkrimor te shqipes dhe standarteve te pranueshme per gazetat dhe revistat
• Aftėsi pėr te redaktuar dhe analizuar materialet informative te pėrgatitura nga te tjeret
• Aftėsi pėr te vendosur dhe mbajtur marrėdhėnie efektive pune me pėrfaqėsues te medias dhe publikut te pėrgjithshėm
• Njohuri te konsiderueshme ne programet e informimit elektronik, faqe interneti, dhe prezantime elektronike.


Edukimi dhe eksperienca e kėrkuar

• Diplome universitare, me preference ne gazetari ose shkenca sociale
• Te paktėn dy vjet eksperience ne komunikim, marrėdhėnie publike, apo aktivitet publicitar, ose nje kombinim i ngjashėm trajnimesh apo eksperience.


Tė gjithė tė interesuarit duhet tė dėrgojnė Curriculum Vitae dhe letėr interesi, si dhe dėshmi kualifikimi relevante pėr pozicionin ne adresėn e e-mail-it adf@albaniandf.org. ose ne adresėn:


Fondi Shqiptar i Zhvillimit,
Rr. "Sami Frasheri", Nr.10
Tirane, Shqipėri


Afati i mbylljes se aplikimeve ėshtė data 24 shkurt 2017


Tė gjitha aplikimet do tė trajtohen me konfidencialitet tė plotė sipas Ligjit nr. 9887 pėr Mbrojtjen e tė Dhėnave Personale. Pas selektimit tė CV-ve, do tė kontaktohen vetėm kandidatėt e pėrzgjedhur pėr intervistė.


Shkarko: