Faqja Kryesore
Rreth nesh
Aktivitete
Prokurime
Info & Lajme
Publikime
Rreth Shqipërise
Kontakt
Prokurime
Faqja Kryesore > Prokurime > Shërbime Konsulence

NJOFTIM PER VEND TE LIRE PUNE


Fondi Shqiptar i Zhvillimit (FSHZH) ėshtė njė agjenci publike e cila ka pėr mision nxitjen zhvillimit ekonomik dhe social tė qėndrueshėm, tė balancuar dhe koheziv nė nivel rajonal dhe lokal.


FSHZH ėshtė krijuar nė fillim tė vitit 1993, mbi bazėn e njė marrėveshjeje midis Qeverisė Shqiptare dhe Bankės Botėrore.


Fondi Shqiptar i Zhvillimit ėshtė duke inicuar fazėn pėrgatitore pėr disa projekte tė reja financuar nga donatorė tė ndryshėm dhe Qeveria Shqiptare nė funksion tė zhvillimit vendor e rajonal, pėrmirėsimin e infrastrukturės urbane, etj.


Pozicioni: Ekspert/e i/e Zhvillimit te Turizmit

Kompania: Fondi Shqiptar i Zhvillimit

Vendndodhja: Tirane


Pėrshkrimi i punės pėr Ekspertin e Zhvillimit te Turizmit


Eksperti i turizmit do te punojė nė Njėsinė e Zhvillimit Rajonal dhe Inovacionit, duke ofruar ekspertizė kryesisht ne dy projekte: 1. Projekti pėr Zhvillim tė Integruar Urban dhe Turistik financuar nga BB dhe 2. Projekti Zhvillimi i Alpeve Shqiptare dhe zonave Bregdetare (CEB), si edhe ne projekte te tjera qe lidhen me zhvillimin e turizmit.


Ne mėnyrė me specifike detyrat qe lidhen me Projektin pėr Zhvillim tė Integruar Urban dhe Turistik financuar nga BB si me poshtė:


• Ofrimi i ekspertizės ne te gjitha aktivitetet e projektit qe lidhen me fushėn e turizmit
• Koordinimi i aktoreve kyē dhe partnerėve nė terren.
• Pėrgatitja e raporteve te aktiviteteve dhe te ecurisė se komponentėve qe lidhen
• Ofron njohuri tė specializuara lidhur me rritjen e konkurrueshmėrisė sė industrisė sė turizmit;
• Ofron udhėzime pėr transformimin e burimeve ekzistuese nė produkte cilesore turistike bazuar nė trendet aktuale dhe tė ardhshme tė tregut;
• Adreson sfidat kombėtare dhe rajonale tė standartizimit te produktit turistik si dhe mungesėn e diversitetit tė tij me qėllimin tėrheqjen e turistėve te rinj dhe te mėparshėm, duke rritur kohėzgjatjen e tyre tė qėndrimit.
• Formulon plane marketingu tė detajuar dhe plan promocional pėr sektorin
• Detyra te tjera qe lidhen me projektet inovative ne fushėn e turizmit sipas nevojave te Njėsisė se Zhvillimit Rajonal dhe inovacionit.


NJOHURITĖ DHE AFTĖSITĖ E KĖRKUARA
Njohuri tė plotė tė:

a. parimeve dhe praktikave te zhvillimit tė turizmit, marketingut dhe promovimit nga perspektiva e qeverisjes vendore;
b. produktit turistik shqiptar;
c. parimet e punės ne komunitet dhe marrėdhėniet me median;
d. procedurat dhe praktikat e punės se zyrės;
e. menaxhimin e projekteve;
f. parimet themelore tė mbikėqyrjes.


EDUKIMI DHE FORMIMI

- Diploma Universitare ne Ekonomi, Administrim Biznes, Menaxhim Turizmi, Marketing.
- MBA ose Diplome Masteri ne fushėn e turizmit do te pėrbejė avantazh.


KĖRKESA TJERA


Kandidati duhet tė zotėrojė njė leje drejtimi, Kategoria B.


Tė gjithė tė interesuarit duhet tė dėrgojnė Curriculum Vitae dhe letėr interesi, si dhe dėshmi kualifikimi relevante pėr pozicionin ne adresėn e e-mail-it adf@albaniandf.org. ose ne adresėn:


Fondi Shqiptar i Zhvillimit,
Rr. "Sami Frasheri", Nr.10
Tirane, Shqipėri


Afati i mbylljes se aplikimeve ėshtė data 24 shkurt 2017


Tė gjitha aplikimet do tė trajtohen me konfidencialitet tė plotė sipas Ligjit nr. 9887 pėr Mbrojtjen e tė Dhėnave Personale. Pas selektimit tė CV-ve, do tė kontaktohen vetėm kandidatėt e pėrzgjedhur pėr intervistė.


Shkarko: