Faqja Kryesore
Rreth nesh
Aktivitete
Prokurime
Info & Lajme
Publikime
Rreth Shqipërise
Kontakt
Prokurime
Faqja Kryesore > Prokurime > Shërbime Konsulence

Kėrkesė pėr punėsimin e njė arkitekti


Fondi Shqiptar i Zhvillimit ėshtė duke inicuar fazėn pėrgatitore pėr disa projekte tė reja financuar nga donatorė tė ndryshėm dhe Qeveria Shqiptare nė funksion tė zhvillimit vendor e rajonal, pėrmirėsimin e infrastrukturės urbane, etj.


Me qėllim garantimin e cilėsisė sė projekteve teknike qė do tė zbatohen nė kuadėr tė kėtyre projekteve, kthimin e ideve nė projekte dhe krijimin e projekt-ideve tė reja, ėshtė i nevojshėm punėsimi i njė arkitekti me eksperiencė nė projekte tė ngjashme i cili do tė angazhohet pėr:


• Koordinimin e punės mes FSHZH, donatorit, NJQV-ve pėrfituese, projektuesve dhe aktorėve tė tjerė, pėr tė garantuar procesin e hartimit tė projekteve teknike;
• Pėrgatitjen e Termave tė Referencės pėr ofruesit e shėrbimit tė hartimit tė projekteve teknike;
• Pėrgatitjen e materialeve pėr procedurat e prokurimit;
• Analizėn e ēmimeve dhe preventivave tė punimeve sipas manualeve tė ndėrtimit nė fuqi;
• Analizimin kosto – pėrfitim tė projekteve;
• Asistimin, kontrollin dhe komentimin e cilėsisė sė projekteve teknike;
• Koordinimi i kontratave me studio arkitekturore, inxhnierike (Ndėrkombėtare dhe shqiptare) qė do tė pėrgatisin projekte.
• Garantimin e projekteve teknike sipas standardeve dhe legjislacionit nė fuqi, si aspektin cilėsor ashtu edhe atė tė levrimit nė kohė, mbėshtetur nė kontratat pėrkatėse;
• Vizita nė terren, analiza tė siteve, rekomandime pėr zgjidhje
• Pėrgatitja e skicave, projekt-ideve sipas nevojės.


Kandidati duhet tė plotėsojė kriteret e mėposhtme:

• Tė jetė diplomuar pėr Arkitekturė me notė mesatare mbi 8, dhe diplome te nivelit Master;
• Preferohen kualifikime pasuniversitare (master tė specializuar, specializime nė fushėn infrastrukturės publike, restaurimit, arkitekture peisazhi)
• Tė ketė jo mė pak se 5 vjet eksperiencė pune nė pozicione tė ngjashme;
• Tė zotėrojė shumė mirė gjuhėn angleze (do tė pėrdoret si gjuhė pune nė komunikim)
• Tė ketė aftėsi menaxhimi, drejtim teknik, koordinimi, kontrollimi dhe vlerėsimi tė veprimtarisė dhe pėrdorimit tė burimeve nė dispozicion;
• Aftėsi shumė tė mira komunikimi, prezantimi, pune nė grup;
• Tė jetė krijues;
• Tė ketė njohuri tė legjislacionit nė fuqi pėr fushėn e veprimtarisė.
• Tė kete aftesi kompjuterike per software si Microsoft Office, AutoCad, Revit, Google Sketchup, 3D Studio Max, Adobe Photoshop.


Specialisti do tė angazhohet me kohė tė plotė pranė FSHZH zyra Tiranė me udhėtime tė shpeshta jashtė Tiranės.


Dokumentacioni qe kerkohet:


  • Curriculum Vitae + fotografi
  • Fotokopje te diplomave dhe e listes se notave
  • Deshmi kualifikimi
  • Reference nga punedhenes te meparshem

Dokumentacioni i kerkuar te niset brenda dates 12 janar 2017 ne adresen:


Fondi Shqiptar i Zhvillimit,
Rr. "Sami Frasheri", Nr.10, Tirane.
Email: adf@albaniandf.org.


P.S. Vetem kandidatet e perzgjedhur do te kontaktohen. Dokumentacioni i dorezuar prane FSHZH-se nuk kthehet.

Shkarko: