Faqja Kryesore
Rreth nesh
Aktivitete
Prokurime
Info & Lajme
Publikime
Rreth Shqipërise
Kontakt
Prokurime
Faqja Kryesore > Prokurime > Shërbime Konsulence

THIRRJE PER SHPREHJE INTERESI


Fondi Shqiptar i Zhvillimit ėshtė pėrfitues i njė granti tė Ambasadės Norvegjeze “Asistencė Teknike pėr zhvillimin rajonal ndėrkufitar” nė kuadėr tė thirrjes pėr projekte 2015 tė kėsaj Ambasade. Ky projekt ka si qėllim mbėshtetjen e zhvillimit ekonomik tė zonės ndėrkufitare Shqipėri-Kosovė, nėpėrmjet asistencės teknike pėr realizimin e njė studimi tė thelluar dhe masave shoqėruese pėr zbatimin e tij. Nė kėtė kuadėr, FSHZH ne bashkepunim me Komunen Gjakove, ka parashikuar tė shpalle:


Thirrje pėr njė Koordinator lokal nė Zyrėn Rajonale nė Gjakovė, pėr njė periudhė gjashtėmujore, duke filluar nga data e lidhjes sė kontratės.


Detyrat dhe pėrgjegjėsitė:


• Mbėshtetje tė aktivitetit tė FSHZH-sė pėr zhvillim ekonomik rajonal tė qėndrueshėm nė zonėn ndėrkufitare Shqipėri-Kosovė;

• Mbėshtetje pėr tė menaxhuar dhe koordinuar zbatimin e projekteve tė FSHZH-sė nė zonėn ndėrkufitare Shqipėri-Kosovė;

• Koordinatori lokal ėshtė pėrgjegjės pėr pėrgatitjen e informacionit pėr ecurinė e projekteve/programeve nė zbatim, pėrgatitjen e raporteve institucionale, pėrgatitjen e aktiviteteve publike nė komunikimin dhe promovimin e imazhit tė institucionit si dhe nė marrėdhėniet me palė tė treta;

• Koordinatori lokal do tė luajė rolin e Sekretariatit Teknik tė Bordit pėr Zhvillimin Rajonal Ndėrkufitar Shqipėri-Kosovė.


Kriteret e aplikimit:


Shkollimi i kėrkuar: Diplomė Universitare “Bachelor” nė drejtimin e Shkencave Ekonomike


Aftėsitė, Pėrvoja dhe Atributet e tjera:


  • Koordinatori lokal duhet tė ketė njohje tė mirė tė politikave dhe programeve tė zhvillimit rajonal dhe bashkėpunimit ndėrkufitar;
  • Njohuri tė mira nė nivelin lokal dhe nė projektet komunale;
  • Konsulenti preferohet tė ketė pėrvojė konkrete nė territorin ku nevojiten shėrbimet;
  • Aftėsi komunikimi, organizative, administrative;
  • Zotėrim i gjuhės angleze.

Individėt e interesuar duhet tė dėrgojnė njė CV dhe njė letėr motivimi, ku tė theksohen pėrvojat e mėparshme dhe pikat e forta qė do tė ndihmojnė nė kualifikimin e kandidaturės. Aplikimet duhet tė dėrgohen brenda datės 27.01.2016, ora 16:30, nėpėrmjet postės elektronike nė adresėn adf@albaniandf.org.


Vetėm kandidatėt e pėrzgjedhur do tė ftohen pėr procedurėn e rekrutimit dhe duhet tė sjellin tė gjithė dokumentacionin. Pėr mė shumė informacion rreth aktivitetit tė FSHZH-sė mund tė gjeni nė faqen e internetit adf@albaniandf.org.

Shkarko: