Faqja Kryesore
Rreth nesh
Aktivitete
Prokurime
Info & Lajme
Publikime
Rreth Shqipërise
Kontakt
Prokurime
Faqja Kryesore > Prokurime > Shërbime Konsulence

Shërbime KonsulenceKONSULENCĖ PĖR HARTIMIN E STUDIMEVE NĖ FUSHĖN E AGRO PĖRPUNIMIT


Fondi Shqiptar i Zhvillimit (FSHZH) ėshtė njė agjenci publike e cila ka pėr mision nxitjen e njė zhvillimi ekonomik dhe social tė qėndrueshėm, tė balancuar dhe koheziv nė nivel rajonal dhe lokal. FSHZH ėshtė krijuar nė fillim tė vitit 1993, mbi bazėn e marrėveshjes midis Qeverisė Shqiptare dhe Bankės Botėrore.


FSHZH ka fituar te drejtėn e pjesėmarrjes si partner nė projektin e financuar nga fondet e IPA me titull “Teknologji ne miniature: sinergjia e kėrkimeve dhe risive pėr te pėrmirėsuar zhvillimin ekonomik te Adriatikut”.


Nė kuadėr tė kėtij projekti FSHZH kėrkon tė ketė shėrbime konsulence me detyra si me poshtė:


  • Pėrgatitjen e njė studimi pėr nevojat aktuale dhe mundėsitė e sektorit agroushqimor.
  • Pėrgatitjen e njė studimi mbi sistemet dhe teknologjitė ekzistuese ne sektorin agroushqimor.
  • Pėrgatitjen e nje studimi duke paraqitur pėrvoja tė suksesshme dhe identifikuar hapėsirat me te mira ne inovacionet ne sektorin agroushqimor.
  • Te asistoje stafin e FSHZH me informacion dhe kontakte mbi tė gjithė aktorėt potenciale nė fushėn e agropėrpunimit.

Pėr sa me sipėr FSHZH kėrkon njė konsulent lokal, individ.


Konsulenti duhet tė ketė:


  • Eksperience te mėparshme me studimet ne sektorin e bujqėsisė.
  • Njohuri mbi sektorin agro pėrpunues dhe teknologjive qė zbatohen nė tė.
  • Aftėsi tė forta komunikimi dhe organizative.
  • Zotėrim tė gjuhės angleze pasi materialet do tė pėrgatiten nė tė dy gjuhėt, shqip dhe anglisht.

Mė tepėr informacion rreth aktivitetit tė FSHZH, mund tė gjeni nė faqen e internetit www.albaniandf.org.

Individėt e interesuar duhet tė dėrgojnė njė CV dhe njė Leter Shoqeruese, ku tė theksohen pėrvojat e mėparshme.

Aplikimet duhet te dėrgohen brenda datės 28.02.2013, ora 16:00. nė adresėn: Fondi Shqiptar i Zhvillimit, Rr.”Sami Frashėri”, Nr.10, Tiranė, nė vėmendje tė stafit tė programit IPATECH. Aplikimet mund te dėrgohen edhe me e-mail nė adresėn: adf@albaniandf.org me subjektin: “Aplikim pėr konsulent lokal pėr projektin IPATECH”.

Vetėm kandidatėt e pėrzgjedhur pėr me tej do tė njoftohen.


Shkarko: